Hania Owczarek zajmuje 5 miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 8!!

Hania Owczarek 5-ta w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 8 ‼️ 💪

➡️ Hania, podczas ostatnich pięciu dni zmagań osiągnęła wynik 6/9pkt, co dało jej miejsce w ścisłej czołówce w Polsce! Do medalu było bardzo blisko, ale dużą satysfakcję sprawia wygrana z brązową medalistką oraz ogranie nowej Mistrzyni Polski (jako jedyna w całym turnieju). Tak więc jesteśmy baaardzo zadowoleni 😎

➡️ Wynik Hani pozwolił dodatkowo na wygranie wraz z kolegą z klubu 1 miejsca w klasyfikacji drużynowej (reprezentowali Hetman Wrocław).

➡️ Żeby było mało – Hania uzyskała także prawo gry w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata do lat 8! 🏆🏅♟

Oprócz Hani, w Mistrzostwach zagrali także:

➡️ Pola Waliszewska 26 miejsce wśród dziewczyn do lat 8 – debiutkatka, która rozegrała jeden turniej na półkoloniach,a tu proszę – pokonała trzy rywalki. Potwierdziła tym, że warto było przyjechać, zaprezentować się, a przy okazji wiele się nauczyć 👍

➡️ Olek Szachniewicz 38 miejsce wśród chłopaków do lat 8- po kapitalnym początku turnieju (3 punkty w pierwszych 4 rundach) był bliski zdobycia III kategorii szachowej i walki o wysokie miejsca. Druga część turnieju była już jednak trudniejsza i postawił przede wszystkim na naukę 🧐

➡️ Do lat 6 zagrała także Zuzia Olszewska – zajęła 12 miejsce w Polsce! Zdobyła 2,5 na 9 punktów i była o krok od zdobycia V kategorii szachowej 😎 Mam nadzieję, że występ w Poroninie to jeden z pierwszych kroków w jej szachowej przygodzie. A przecież uczymy się grać dopiero od 3 miesięcy – jej przeciwniczki w co pewnie trudno uwierzyć – rok lub dwa więcej! 🙂

Wielkie brawa dla całej trójki 👏👏👏

▶️ Wyjazd do Poronina był dla nas bardzo pozytywny, dzieci podczas tych 5 dni bardzo mocno pracowały, by jak najlepiej się zaprezentować. Zdobyły cenne doświadczenia, które zaprocentują na wrocławskich turniejach. Do tego świetnie się bawiliśmy i zgraliśmy 🤪