O mnie

 

Karol Kwapisiewicz

Instruktor Szachowy od 2015 roku

Kategoria szachowa: I+

Ranking PZSzach: 2100

Ranking Szachy Klasyczne: 1744

Ranking Szachy Szybkie: 1709

Ranking Szachy Błyskawiczne: 1720

 

Moja przygoda z Królewską Grą zaczęła się już w wieku pięciu lat, kiedy to mój tata – trener szachowy, nauczył mnie podstawowych ruchów. Niewiele później grywałem już w lokalnych turniejach szachowych.

 

Pierwsze turnieje i świadomość, że w życiu ważne są szachy i zabawa, ale także i… nauka!

 

Szachy towarzyszą mi przez całe życie, gdzie w wieku szkolnym grałem w turniejach regionalnych, ogólnopolskich czy międzynarodowych. Od zawsze starałem się pomagać swojemu tacie w prowadzeniu zajęć i niejednokrotnie ucząc swoich kolegów z klubu, tym samym zgarniając pierwsze szlify trenerskie.

 

Udział w największym rodzinnym turnieju w Polsce (w Kaliszu) razem z tatą to już tradycja, najbliżej zwycięstwa byliśmy 2018 roku… (ostatecznie 10. na 145 par)

 

W 2015 roku ukończyłem kompleksowy kurs instruktora szachowego, po czym zacząłem prowadzić zajęcia w Aktywnej Małej Szkole oraz Niepublicznej Szkole ProFuturo we Wrocławiu. Między innymi te doświadczenia (jak i współpraca z klubami szachowymi na najważniejszych turniejach rangi mistrzowskiej) skłoniły mnie do stworzenia szkółki, która powstała w 2017 roku. Obecnie prowadzimy zajęcia już w ponad 10 placówkach (szkołach podstawowych jak i przedszkolach) na zachodzie Wrocławia, ale także i poza nim!

 

Ekipa z Bełchatowa na Półfinałach do Mistrzostw Polski 2016

 

Założenie Akademii Młodego Szachisty to spełnienie moich marzeń oraz konsekwencja podejmowanych przeze mnie decyzji w ostatnich latach. Jest mi niezmiernie miło, że coraz więcej dzieci zaczyna podążać moimi śladami. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym, by i wasze dzieci rozpoczęły przygodę szachową, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Jest mi także niezmiernie miło, że moja pasja poprowadziła moich uczniów do olbrzymich sukcesów jakimi są medale Mistrzostw Polski:

  • 3 złote medale Szkolnych Indywidualnych MP (2021, 2022, 2023),
  • srebrny medal MP w szachach błyskawicznych (2022),
  • srebrny i brązowy medal MP Szkół klas 1-3 (2022, 2023),
  • brązowy medal MP Szkół klas 4-6  (2023),
  • oraz niezliczona liczba medali na poziomie wojewódzkim!

Od dwóch lat współpracujemy także z największym klubem w mieście – Polonią Wrocław, którą reprezentujemy na najważniejszych turniejach w roku.

 

Z trenerem Karolem nie ma lekko 🙂 godzina 21:39, a my dalej trenujemy…