W środę, w Lubinie odbył się Finałowy turniej „Edukacja przez szachy w szkole” w którym wystąpiła drużyna z Miękini i… Wygrała! 

Wygrana cieszy podwójnie, ponieważ wystąpiło aż 32 drużyny (350 dzieci)!
Celem turnieju jest szachowa integracja szkół z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego i polega na klasyfikacji 10 najlepszych zawodników z danej szkoły.
Wśród naszej, 13-osobowej reprezentacji znajeźli się:

















Wielkie brawa dla całej ekipy 





Ten występ pokazuje też wynik naszej codziennej pracy. Nie tylko szkolimy się z dziećmi, które zdobywają indywidualne medale rangi Mistrzostw Polski, czy chociażby ostatni medal Szkoły z Miękinii w 4-osobowych, drużynowych Mistrzostwach Polski. Okazuje się, że drużyna złożona z tak dużej liczby naszych uczniów też potrafi się świetnie zaprocentować. 

Pełne wyniki:
Dodatkowo, chciałbym też serdecznie podziękować Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miękini Szkoła Podstawowa im. Orła Białego za tak pozytywny odbiór naszej szachowej działalności, wpierania nas, zorganizowania busa i opieki podczas turnieju. Bardzo się cieszę, że możemy się dzielić naszymi szachowymi emocjami razem ze Szkołą! 



